Hobby


Hobby
460

Po wejściu do przyczepy na pewno się mocno zdziwimy. Pełne polotu linie przemieniają się w przejrzyste formy. Także w tej przyczepie wszystko jest tam, gdzie spodziewamy się to znaleźć, ale sposób w jaki wszystko umieszczono – wzbudza zachwyt. Klasycznym elementem z tyłu jest siedzisko w formie litery U, jak zwykle otoczone zawieszanymi szafkami i obramowane trzema oknami, wyposażone w opuszczany stół, który oferuje w pozycji spuszczonej w dół miejsce do leżenia.

460 UFe jest przytulna i ma szyk. Wzrok przyciąga witryna z oświetleniem diodowym w tle.

W kątach pomieszczenia mieszkalnego jest wiele małych półeczek. W nich konstruktorzy już we wcześniejszym modelu zainstalowali po jednym reflektorze i kolumnie świetlnej. Jeśli chodzi o zmianę modelu, to ta przyczepa promuje hasło „oświetlenie otoczenia”. Na życzenie użytkownika przemienia się w dom designera o standardzie wyższym niż w Hollywood, z taśmami świetlnymi nad i pod górnymi szafkami… Taką atmosferę nadają światła i obrotowa szklana szafka oraz szafka TV pomiędzy kuchnią i łóżkiem z niebieskim oświetleniem diodowym przyciągającym wzrok. Nie należy zapominać też o małej oświetlonej witrynie ze szkła na lewym końcu górnych półek w kuchni, w których można umieścić kieliszki, butelki ze szlachetnymi winami albo po prostu – nasze dekoracje i drobiazgi. To wszystko składa się na jasne przesłanie: jedźmy nad morze, otwórzmy pokrywę dachu i okna, a potem wyłączmy główne oświetlenie.

Reflektory halogenowe nad siedziskiem, które jednocześnie spełniają rolę głównego oświetlenia, jak i dwa dalsze halogeny w górnych kątach pomieszczenia, duże odkręcane korbką okno dachowe, jedna zintegrowana w dachu owalna lampa sufitowa nad linią kuchni w połączeniu z dwiema dolnymi lampami pod szafkami kuchennymi pozwalają na to, że w części mieszkalnej i w kuchennej, – gdzie się gotuje – jest jasno jak w dzień. Wystarczające są także listwy świetlne w rogu obu luster nad umywalką, a także oba osobno włączane od nagłówka łóżka światła w obu rogach nad łóżkiem. Materiały i barwy tapicerki są odpowiednio harmonijnie dopasowane do siebie, co gwarantuje dobre samopoczucie.

460 UFe jest małym cudem, jeśli chodzi o miejsce do przechowywania rzeczy. Ponad siedziskiem w formie litery U znajduje się pięć górnych szafek, zakrytych siedmioma klapami z zatrzaskującymi się zawiasami. Nie sprawiają one żadnego zagrożenia uderzenia się w głowę dla wysokich mężczyzn. Poniżej jest także zawieszona otwarta półka, za którą znajduje się dolna listwa świetlna. Bezproblemowo otwierane ławki oferują obok nie za często potrzebnych rzeczy także miejsce na wyciągany na zewnątrz na kółkach zbiornik czystej wody. To rozsądne rozwiązanie, kiedy biwakujemy w miejscu bez bezpośredniego ujęcia wodą.

Górne i dolne szafki po lewej stronie jak i cztery wysuwane szuflady na metalowych szynach, najwyższy (i w wielkim stylu) schowek na sztućce, trzy dolne schowki jako kosze i szafa pod szafą ze szkłem, w której jest miejsce na odbiornik satelitarny oferuje więcej miejsca do schowania akcesoriów kuchennych i żywności. Tak samo jak powyżej pomiędzy kuchnią z trzema palnikami i zlewozmywakiem jest jak na przyczepę takiej wielkości duża powierzchnia do pracy. Tutaj gotowanie naprawdę sprawia przyjemność, a nawet staje się… hobby. Obszerne przechowywanie zapasów umożliwia lodówka Thetford o objętości 115 litrów i pomysłowym podziałem na klapy, przegródki i półki. Rozmieszczenie wtyczek spełnia podstawowe wymagania. Jedna w nagłówku łóżka, druga przy umywalce, cztery sztuki przy szafie witrynowej, z tego dwie w dolnej szafce.

Umieszczona po prawej stronie nad Traumatic S 3002 szafa na ubranie jest wystarczająco duża i nie jest wyposażona w elektronikę, która mogłaby przeszkadzać, ponieważ przetwornica została umieszczona pod prawą ławką. Także po prawej od węzła sanitarnego znajduje się wolno stojąca umywalka z dużą dolną szafką i bocznymi szafeczkami, w których mieści się obszerne wyposażenie higieniczne.

Typowe dla przyczep Hobby (w formie trapezu) okna z przodu przyczepy, duże okno po lewej stronie wzdłuż ściany, także zaciemniany właz dachowy dostarczają wystarczająco dużo światła i powietrza w sypialni, nawet jeśli jest oddzielona dwuczęściowymi drzwiami zasuwanymi od pomieszczenia mieszkalnego. Umieszczone nad łóżkiem górne szafki bez otwartej półki do przechowywania rzeczy oferują wystarczającą ilość miejsca na ubrania wszelkiego rodzaju i na szczęście mają takie wymiary, że przy przekładaniu z domowej szafy nie trzeba wszystkiego składać jeszcze raz, by było mniejsze.
Do Hobby De Luxe 460 Ute można wejść przez zmodyfikowane, dwuczęściowe drzwi, których zaciemniane okno pofałdowanymi roletami jest wycięte trochę głębiej niż w poprzednich modelach. Jeśli jest otwarta tylko górna część, to wszelkie insekty są zatrzymywane z dala przez pofałdowaną moskitierę. Zaś w dolnej części jest sprytnie umieszczony kosz na śmieci .DMC

osoby

długość

szerokośćwyposażenie

 • ogrzewanie gazowe Truma z nadmuchem na całą przyczepę
 • bojler ciepłej wody elektryczny
 • wewnętrzny zbiornik wody czystej
 • zewnętrzne podłączenie do wody z sieci
 • zewnętrzny zbiornik wody szarej (podstawiany)
 • kuchenka gazowa trzy palnikowa
 • zlewozmywak w kuchni
 • rolety w oknach
 • bagażnik na rowery
 • moskitiery w oknach
 • stopień wejściowy
 • oświetlenie ledowe
 • wc kasetowe opróżniane z zewnątrz
 • umywalka
 • prysznic
 • własne zasilanie 12V (wewnętrzny akumulator)
 • lodówka na gaz, 230V i 12V (osobny zamrażarnik)
 • przedsionek
 • stabilizator toru jazdy
 • zewnętrzne podłączenie do instalacji 230V + kabel

Cena za dobę

Opłata serwisowa

Kaucja


Hobby 460

Flickr Album Gallery Pro Powered By: Weblizar