serwisserwis kamperów i przyczep kempingowych


Serwis kamperów i przyczep,  usługi  w zakresie:

 • montaż, rozbudowa instalacji i urządzeń wodnych
 • montaż, rozbudowa instalacji i urządzeń gazowych
 • montaż, rozbudowa instalacji i urządzeń elektrycznych
 • montaż klimatyzacji
 • montaż bagażników rowerowych
 • montaż, wymiana okien i szyberdachów
 • montaż rolet i markiz przeciwsłonecznych
 • montaż stopini wejściowych
 • montaż instaliacji solarnych
 • montaż anten i systemów RTV
 • serwis zaczepów przeczep kemingowych (wymiana okłądzin ciernych)
 • systemy cofania
 • przeglądy sezonowe
 • inne naprawy zabudowy kempingowej…

Nasz serwis kamperów posiada dostęp do ogromnej bazy części zamiennych oraz wszelkich schematów serwisowych !


Nasz serwis kamperów wykonuje przegląd instalacji gazowej w kamperach i przczepach kempingowych zgodny z normą EN 1949 , EN ISO 10239 i Niemiecką Kartą Pracy DVGW G607

przykładowe realizacje serwisu
Lodówka źle chłodzi na gazie ?
Lodówka źle chłodzi na gazie…

Klika dni temu przyjechał do…

Montaż klimatyzacji
Montaż klimatyzacji

Dodaj do ulubionych:Lubię Wczytywanie…

Usuwanie wgniecenia
Usuwanie wgniecenia

  Dodaj do ulubionych:Lubię Wczytywanie…

Renowacja karoserii
Renowacja karoserii

Zakres czynności:Szlifowanie , szpachlowanie, malowanie,…


Przegląd sezonowy
kamperów i przyczep

Bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania to najważniejsza rzecz, aby twoje wakacje przebiegały bez zbędnych zmartwień. Pomimo iż niektóre badania, jak choćby instalacji gazowej posiadają ważność na dwa lata, to uważamy iż warto je potwierdzić przed rozpoczęciem każdego sezonu, w szczególności gdy twój pojazd nie jest już nowy. Przygotowaliśmy specjalny program przeglądów sezonowych aby dbać o zdrowie i bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny.Zakres przeglądu sezonowego

ozonowanie wnętrza pojazdu (przyczepa i kamper)

Ozon jest to bezbarwny gaz, którego cząsteczka składa się z trzech atomów tlenu. Jest silnym utleniaczem, stosowanym powszechnie jako środek dezynfekcyjny, czynnik odkażający (ma na celu zwalczanie drobnoustrojów) i usuwający zanieczyszczenia chemiczne. Używany jest także do konserwowania żywności, ponieważ zmniejsza aktywność mikrobiologiczną, dzięki czemu skutecznie przedłuża okres przechowywania oraz eliminuje brzydkie zapachy.

Używane przede wszystkim do zatrzymywania rozwoju i pozbywania się bakterii, wirusów i grzybów

 • generatory ozonu skutecznie odświeżają klimatyzację samochodową,
 • pozbywają się zapachu dymu papierosowego,
 • niszczą bakterie wywołujące przykrą woń,
 • ozonatory pozbywają się moli i odświeża szafy,
 • ozon usuwa glony, szkodliwe pierwiastki z instalacji wodnej,
 • pozbywają się pasożytów domowych (np. roztocza, rybiki, muszki owocówki, mrówki)
przegląd instalacji gazowej (przyczepa i kamper)

Badanie szczelności instalacji gazowej w kamperach i przczepach kempingowych wykonany zgodnie z normą EN 1949 , EN ISO 10239 i Niemiecką Kartą Pracy DVGW G607

kontrola hamulca najazdowego (przyczepa)
Prawidłowość wyregulowania i sprawności hamulca możemy sprawdzić poprzez zaciągnięcie dźwigni hamulca ręcznego na drugi ząbek, po czym w przyczepie powinna być wyczuwalna lekka siła hamowania, jednakowa na obu kołach, a po zwolnieniu dźwigni bębny powinny obracać się bez oporu.
Mogą pojawić się usterki hamulca, które musisz szybko zdiagnozować oraz usunąć. Najczęstszymi są:
– hamulec działa z jednej strony,
– przyczepa hamuje przy redukowaniu gazu
– przyczepa hamuje nieregularnie
– przegrzewanie się bębnów hamulcowych
– przyczepa nie hamuje lub hamuje słabo
Sprawny oraz dobrze wyregulowany hamulec w Twojej przyczepie zapewni Ci komfortowy oraz bezpieczny transport.
dezynfekcja instalacji wodnej (przyczepa, kamper)
Instalacje wody w naszych pojazdach ulegają zanieczyszczeniom i naturalnym procesom odkładania osadów. W ich wnętrzu na ściankach tworzy się trudny do usunięcia biofilm stanowiący warstwę bakterii, grzybów, pleśni i osadów nieorganicznych. Bakterie rozwijające się w biofilmie są trudne do usunięcia i odporne na wiele zabiegów dezynfekcyjnych, a w sprzyjających okolicznościach rozwijają się w bardzo szybkim tempie stanowiąc zagrożenie dla zdrowia użytkowników takiej wody.
Czyszczenie instalacji wody powinno odbywać się regularnie, czyszczenie instalacji ciepłej wody pozbawia przewody osadów, ogranicza powstawanie szlamu i drobnoustrojów, zapewniając lepsze parametry przepływu oraz podnosi jakość. Brak czyszczenia instalacji znacząco wpływa na bezpieczeństwo oraz zdrowie użytkowników.
kontrola okładzin ciernych stabilizatora (przyczepa)
Przy prędkości ok. 80 km/h w przyczepach  często dochodzi do tzw. wężykowania i kolebania. Ma to miejsce m. in. podczas mijania się z dużymi pojazdami . W trakcie mijania się takich zestawów w niewielkiej odległości, powstaje między ich powierzchniami bocznymi chwilowe podciśnienie. Przyczepa (o niższej masie) zbacza chwilowo z toru jazdy samochodu ciągnącego i stara się „przykleić” do powierzchni bocznej naczepy. Sytuację tę dodatkowo potęgują siły boczne (np. podmuch wiatru), które pojawiają się po minięciu się obu zestawów. Podobne zjawisko występuje często przy wyjeździe z zalesionego terenu. Wtedy przyczepa zaczyna wężykować i staje się trudna do opanowania.
Zasada działania stabilizatora  polega na zastosowaniu okładzin ciernych dociskających bezpośrednio kulę haka. W celu maksymalnego zwiększenia współczynnika tarcia okładziny cierne stabilizatora wykonano z materiałów kompozytowych. Siła docisku bocznych okładzin na całkowitej ich powierzchni ciernej wynosi ok. 150 kN na stronę, co odpowiada masie ok. 1,5 tony. Dzięki temu drgania przyczepy względem pojazdu ciągnącego są tłumione już w chwili ich powstawania.
diagnostyka komputerowa (kamper)
To że nie świeci się lampka ostrzegająca o błędach tzw. “check engine” nie oznacza że w Twoim samochodzie nie ma błędów, warto przed wyruszeniem w trasę skontrolować dokładnie czy aby napewno wszystko w naszym pojeździe jest OK.
Oferujemy w ramach przeglądu odczyt błędów oraz test sprawności niektórych podzespołów (w zależności od marki i modelu auta) między innymi: kontrolka temp. wody, kontrolka świec żarowych, kontrolka ciśnienia oleju, kontrolka wody w paliwie, kontrolka filtra cząstek stałych, zawór EGR, przekaźnik pompy paliwa, wentylator chłodzenia, wentylator klimatyzacji itp.
dezynfekcja klimatyzacji
Dezynfekcja klimatyzacji samochodwej poprzez ozonowanie zabija bakterie,wirusy, roztocza, grzyby, pleśni. Usuwa zapach stęchlizny, zgnilizny, dymu tytoniowego, benzyny, smarów, zapachy pochodzące z odświeżaczy, zapachy pozostałe po zabrudzeniach samochodu np. wylanych napojach. Neutralizuje alergeny zawarte w pyłkach kwiatowych.
Po zakończeniu otrzymujemy zdezynfekowany samochód, wolny niemal w 100% od żywych mikroorganizmów. Proces zasiedlania przez roztocza, bakterie itp. musi się rozpocząć na nowo. Żeby po raz kolejny poczuć skutki działania pasożytów upłynie zapewne kilka miesięcy.

Przykładowe prace serwisu

Serwis

Flickr Album Gallery Pro Powered By: Weblizar